Skambinkite - Klauskite - Užsakykite: +370 658 00166

Veiksniai, įtakojantys alkoholio kiekį kraujyje

Įvertinti
(3 balsai)
Parašė Šeštadienis, 18 gegužės 2013 23:08;
Kategorija Straipsniai;
 • Amžius – priklausomai nuo amžiaus alkoholio intoksikacijos poveikis stiprėja.
 • Lytis – alkoholis yra labai tirpus vandenyje. Kadangi moterys paprastai turi mažesnį vandens kiekį organizme nei vyrai, todėl jos paprastai pasiekia didesnį AKK rodiklį, jei jos vartoja alkoholį panašiais tempais su vyriškos lyties kolegomis, net jei jie yra to paties amžiaus ir svorio. Moterų skrandžio fermentų kiekis, kuris skaido alkoholį, lyginant su vyrais yra mažesnis, todėl joms alkoholio poveikis yra stipresnis.
 • Alkoholio suvartojimo greitis – kuo greičiau bus vartojamas alkoholis, tuo greičiau Jūsų AKK pakils.
 • Alkoholio stiprumas – kuo daugiau alkoholio yra gėrime, tuo stipriau jis paveiks Jūsų AKK.

 

 • Kūno tipas – kuo daugiau Jūs sveriate, tuo daugiau vandens yra Jūsų organizme, o tai silpnina alkoholio poveikį. Būtent todėl didesnio sudėjimo žmonės yra labiau pakantūs alkoholio poveikiui (lėčiau apsvaigsta nei mažesnio sudėjimo žmonės).
 • Riebalinė/raumenų masė – pats riebalinis audinys lyginant su raumens mase turi mažesnį kiekį vandens, todėl esant dideliam riebalinio audinio kiekiui alkoholis yra sunkiai absorbuojamas, todėl jis pasilieka kraujyje tol, kol kepenys išskaido alkoholį. Tačiau audiniai, kurie turi didesnį vandens kiekį, pavyzdžiui, raumens masė sugeria tam tikrą alkoholio kiekį. Taigi AKK paprastai bus didesnis tų žmonių, kurių kūno masėje yra daugiau riebalų.
 • Metabolizmas – nuo medžiagų apykaitos procesų visumos organizme priklauso alkoholio pasisavinimo ir šalinimo procesų greitis, kuris yra labai individualūs kiekvienam žmogui.
 • Emocinė būsena – sukeltas stresas nukreipia kraują iš skrandžio ir plonosios žarnos į Jūsų raumenis ir lėtina alkoholio absorbcijos procesą. Nusiraminus Jūsų kraujas grįžta į virškinamojo trakto organus ir pagreitina alkoholio absorbciją.
 • Vaistai – daugelis vaistų neigiamai reaguoja su alkoholiu (vaistai nuo peršalimo, alergijos ar receptiniai vaistai). Jie stiprina alkoholio poveikį ir net gali sukelti pavojų Jūsų sveikatai. Jeigu vartojate bet kokius medikamentus, perskaitykite su jais pateiktas rekomendacijas ir įspėjimus apie alkoholio vartojimą kartu su vartojamais medikamentais arba kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką prieš pradėdami vartoti alkoholį.
 • Maisto produktai – jei geriate alkoholį esant tuščiam skrandžiui, Jūsų AKK bus didesnis nei asmens, kuris buvo pavalgęs prieš vartojant alkoholinius gėrimus. Maistas lėtina alkoholio absorbciją kraujyje, ilgesnį laiką išlaikydamas didesnį suvartoto alkoholio kiekį skrandyje.
 • Gazuoti gėrimai – putojantis vynas, šampanas arba gėrimai sumaišyti su soda paspartina alkoholio patekimą į kraują.
 • Diabetas – alkoholis gali turėti įtakos gliukozės kiekiui kraujyje žmonių, kurie serga cukriniu diabetu, o tai gali sukelti hipoglikemija. Diabetikai turėtų pasikonsultuoti su savo gydytojais dėl alkoholio vartojimo ir ypatingai turėtų vengti alkoholį vartoti esant tuščiam skrandžiui.
 • Alkoholio netoleravimas – alkoholis gali sukelti nepageidaujamų poveikių tokių kaip odos paraudimas, nosies užgulimas, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, sumažėjęs kraujo spaudimas. Alkoholio netoleravimą įtakoja genetiniai sutrikimai, dėl kurių organizmas paprasčiausiai negali tinkamai išskaidyti alkoholio.
x

30 MIN IR ALKOTESTERIS SUKALIBRUOTAS!